Biogrāfija

Evilena Protektore ir džeza dziedātāja no Latvijas, Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļas maģistrantūras absolvente, kur tagad pasniedz džeza vokālu. Pavadīja gadu, studējot Itālijā, Santa Cecilia centrālajā valsts konservatorijā pie profesores Maria Pia de Vito, un pusgadu Hanoverē pie dziedātājas Romy Camerun. Ir piedalījusies vairākos festivālos — “Pori Jazz” (Somija), “Limassol Jazz” (Kipra), “Live in Blue Bay” (Ukraina); konkursos: “Riga Jazz Stage” (Latvija), “Nomme Jazz” (Igaunija) un ir Grand Prix ieguvēja konkursā “Jazz Voices 2014” (Lietuva); kā arī tādos projektos kā “Jazz in Latvia” albuma ieraksts. 2016. gadā saņēma Nika Gotema (Nic Gotham) balvu par ieguldījumu Latvijas džeza mūzika un dzīvē.

Evilena ir dziedājusi ar tādiem mūziķiem kā Lynn Seaton (ASV), Rob Duguay (CA), Inga Bērziņa (Latvija), Serge Junior Robinson (Lielbritānija), Tommaso Troncon (Itālija), Fil Straughan (Lielbritānija), Andreas Stefanou (Kipra), Andreas Rodostenos (Kipra), Nicolas Tryphonos (Kipra), Leonid Nesterov (Kipra), Tie Pereira (Brazīlija), Aviv Kohen (Izraēla), Gilad Abro (Izraēla), Anne Geertsen (DK), Onur Mulayim (TR), Gianmarco Tommai (IT), Federico Santoni (IT), K-Trio (Nīderlande), Ori Dakari (Izraēla) un vairākiem citiem.

Kopš 2005. gada viņa ir grupas «Pieneņu Vīns» vokāliste, komponiste un līdere, kopā ar šo sastāvu piedalās vairākos festivālos un projektos un jau ir vērienīgi pieteikusi sevi valsts mūzikas skatuvē. Kopš 2015. gada Evilena arī ir grupas «JAZZATOMY» komponiste un vokāliste. Evilena aktīvi sadarbojās ar Latvijas vadošiem džeza mūziķiem un piedalās projektos ar vairākiem bigbendiem un citiem kolektīviem.

Bez visām muzikālajām aktivitātēm viņa ir arī vienīgā Latvijas džeza žurnāla JAZZin.lv līdzveidotāja, žurnāliste un producente.

Rezervēšana

Ja vēlaties saņemt informāciju par rezervāciju, raideri vai repertuāru, lūdzu sazināties caur epastu booking@evilena.lv.

Lūdzu, ierakstiet vēstulē šādu informāciju:

1) Pasākuma datums un laiks
2) Projekts, kas jūs interesē
3) Uzstāšanas ilgums
4) Kādu pasākumu jūs plānojāt (koncerts klubā, festivāls, dzimšanas dienas svinības, Ziemassvētku vai Jaunā Gada svinības, kāzas utt.)

Un neaizmirstiet atstāt savu vārdu un kontaktinformāciju.

Pieneņu Vīns

“Pieneņu Vīns” ir kolektīvs no Latvijas, izveidots 2005. gadā un spēlējošs savas autorkompozīcijas. 13 gadu laikā grupa ir piedalījusies vairākos vietēja un starptautiskā mēroga konkursos un festivālos un ir slavena ar savu draudzīgu koncertu atmosfēru un radošiem digitālajiem projektiem.

Sasniegumi un festivāli: “MicRec Open4”, “Tu Esi Pamanīts”, “Eirodziesma 2011”, “Labākā Debija 2011”, “Dziesma 2013”, “Bildes”, “Fonofest”, “Sarkasms”, “Bauzlande”, “Sigulda Jazz, “Zem Viena Jumta”, “Jazz Sessions Artelis”, “Pārdaugavas svētki”, “Jazz Days Liepaja”, “Shine Cafe Festival”, “Klaipeda Sea Festival”, “Lelle Alternatiiv”, “Clazz Jazz”, “Live in Blue Bay”, “International Jazz Day Latvia 2014”, “Riga Funk Fest 2014”.

Sadarbības: Serge Junior Robinson, Inga Bērziņa, “Platz Für Tanz”, “Danceradio”, Tommaso Troncon, Fil Straughan.

PIENENUVINS.LV

Golden Groovers

Golden Groovers ir grupa, kas izpilda vislabākās un visgruvīgākās dziesmas no visām pasaules malām. Grupas repertuārā ir gan džeza kompozīcijas, gan disco, gan r'n'b, gan soul. Ar Golden Groovers svētki kļūs neaizmirstāmi!

Funkology

Kopā ar grupu “Very Cool People” Evilena piedalās īpašajā projektā — “Funkology”.

Šis projekts ir veltīts fanka mūzikas meistariem un koncertu ciklā rada klausītājiem šī mūzikas stila īpatnību. “Funkology” projektā piedalās daudzi īpašie viesi — Latvijā pazīstami dziedātāji, un kopā ar Evilenu ir izveidota programma, veltīta grupai “Funkadelic/Parliament”.

http://www.verycoolpeople.org/

Jazzatomy

Džeza mūziķi, klasiskais stīgu kvartets, pūšaminstrumentu sekcija un dīdžeja radītie elektroniskie efekti - šis nav nejaušs mūziķu salikums, bet gan process, kurā skaņas veido īpašu pasauli un katrā skaņdarbā pārveido to no jauna.

Kolektīvu izveidoja Artjoms Sarvi - Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļas maģistrantūras absolvents, viens no talantīgākajiem jaunajiem džeza pianistiem, un Evilena Protektore - pazīstama džeza dziedātāja, konkursa Nomme Jazz 2. vietas, Jazz Voices 2014 Grand Prix ieguvēja, grupas “Pieneņu Vīns” vokāliste un komponiste. Programmā “Colors of Summer” viņi kopā rādīs savu redzējumu par vasaras mūzikas krāsām un vadīs klausītājus īpašā sajūtu ceļojumā.

JAZZATOMY.com

KRISTA SARŽANTA KVINTETS

Radies 2017. gadā. Sākotnēji, lai ierakstītu promocijas disku, kas sastāvēja no četrām Krista oriģinālkompozīcijām un vienas latviešu tautas dziesmas aranžijas. Disks tika neoficiāli pašizdots vien 30 kopijās Jazzahead! gadatirgum. Vēl divās ierakstu sesijās kvintets turpināja darbu pie kompozīcijām, izveidojot debijas albumu, kura publicēšana paredzēta 2018. gadā. Latviešu tautas dziesmas “Jūriņ’ Šņāca, Jūriņ’ Krāca” aranžija jau tagad ir iekļauta “Jazz in Latvia 2018” kompilācijas diskā. Šobrīd Krista Saržanta kvintets uzstājas dažādās Latvijas koncertvietās, izpildot Saržanta oriģinālmūziku, kā arī džeza standartu un latviešu tautas dziesmu aranžijas.

Sarzantskrists.com

EP Jazz Project

“EP Jazz Project” ir veltīts džezam visās tā formās, žanros un krāsās. Projekts rāda klausītājiem unikālu izpratni par džeza aranžijām, paverot tiem plašus žanra uztveres horizontus. “EP Jazz Project” atskaņo džeza standartus un pašu komponētās mūsdienu džeza kompozīcijas ar dažādu mūziķu līdzdalību (no duetiem līdz lieliem sastāviem), kuri jau ir pieteikuši sevi Latvijas mūzikas skatuvē.

Duo's

“Duo's” projekta būtība ir pierādīt, ka, spēlējot mazāk, var radīt vairāk telpas negaidītām idejām. Eksperimentējot ar tikai vienu balsi un vienu instrumentu, mūziķi rāda savas prasmes, iztēli un talantus, sniedzot klausītājam iespēju baudīt mūzikas maģiju. Šajā projektā Evilena sadarbojas ar dažādiem mūziķiem, kuri spēlē jebkuru instrumentu sākot ar klavierēm vai kontrabasu, beidzot ar ģitāru vai pat saksofonu. Nemainīga vienmēr paliek balss. Šis projekts dzimis, pateicoties iedvesmai, gūtai no Ella Fitzgerald and Joe Pass, Bobby McFerrin and Yo-Yo Ma, Jose James & Jeff Neve un citiem duetiem.

Evilena ir dziedātāja, kas pastāvīgi eksperimentē ar dažādiem mūzikas žanriem, viens no kuriem ir elektroniskā mūzika.

EP feat. Joyful Noise

“Joyful Noise” — projekts, kas apvieno divus mūziķus (DJ Ivanbeat un saksofonistu Kristapu Lubovu) soulful house, funky house, elektroniskās mūzikas veidošanā. Kopā ar Evilenu projekts pārveidojas trio, kur elektroniskā mūzika piedzimst uz vietas, kombinē balss un improvizāciju krāsas un piešķir atmosfēru visam sākot ar nelielām restorānu ballītēm beidzot ar lieliem nakts klubiem.

EP feat. Bogdan Taran

Bogdan Taran sāka darboties radio 1992. gadā, un kopš tā laika strādājis vairākās radio stacijās un TV kanālos, kā arī avīzēs un žurnālos. Gadu gaitā Bogdans piedalījās vairākos pasākumos Baltijas valstīs un Eiropā. Viņam pieder radio šovs “Dance Box”, kas kopš 2003. gada pārraida Baltijā un Eiropā un ierakstu leibls “Amber Muse Records”. Bogdana duets ar Evilenu balstās uz siltu ritmisku house mūziku un, izmantojot bītus, balsi un vokālos efektus, viņi uzbur lielisku ballīšu atmosfēru.